Zeynep Kurt

Zeynep Kurt
Uzman Klinik Psikolog

1989 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesinde başladığı lisans eğitimini 2014 yılında Maltepe Üniversitesinde onur derecesi ile tamamladı. Lisan eğitimi boyunca aldığı Klinik Psikoloji, Adli Psikoloji, Çocuk Suçluluğu ve Travma Psikolojisi derslerinin yanı sıra Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi” (SOYAÇ) ve Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı” (TÇYOV) ile çocuklara yönelik gönüllü sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2019 yılında Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji, Çocuk - Ergen Yüksek Lisans programından mezun olarak uzmanlığını aldı. Tezinde akran zorbalığı ve sosyal beceri arasındaki değişkenleri çalıştı.

Lisans eğitimi boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Vakıfbank Umut Çocukları Yatılı İlköğretim Okulunda staj; Koşuyolu Rehabilitasyon Merkezinde Psikodrama tez çalışmasında asistanlık; SOYAÇ, Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü, Yüksek Öğretimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme Merkezi (YORET), TÇYOV - Yeniden Özgürlük Projesi (ESSEP) ve Özel Başlangıç Rehabilitasyon Merkezinde proje koordinatör asistanlığı ve atölye liderliği yaparken birçok gönüllü pozisyonda yer aldı. İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), SOYAÇ ve Sultanbeyli Kaymakamlığı’nın ortak çalışması “Gençler için Gençlerle” projesinde görev aldı. Mülteci çocuklar ile birlikte Yeldirmeni ÇOGEMdeki atölye çalışmalarını gönüllü olarak gerçekleştirdi.

Türk Psikologlar Derneğinden aldığı eğitimlerle Denver, WISC-R ve WISC-R IV (Zeka Testi) uygulama yetkisine sahiptir. SOBECE Sosyal Beceri Uzman Eğitimi’ ni tamamladı. Reyhana Seedat - Oyun Terapisi Derneğinden Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, yüksek lisans eğitimi kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi, psikanalist Prof. David Herpoelaertten Krize Müdahale ve Metaforla Çalışmak, . Dr. Stan Tatkin tarafından, (PACT) “Çift Terapisinde Psiko-biyolojik Yaklaşım” PACT Institute onaylı eğitimini tamamladı. Haziran 2020'de Moxo Dikkat Performans Testi eğitimlerini aldı

Bireysel çalışmalarına, 2014 yılından bu zamana bireysel psikoterapi uygulamalarında çocuk ve ergen ile kayıp, yas, travma, kaygı bozuklukları, okul reddi, okul fobisi, sosyal beceri eksikliği, yaygın gelişimsel bozukluk, davranış problemleri, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanlarında çalışmaktadır.

Adli Psikoloji ve Suç Psikolojisi alanında yayımlanacak olan ders kitabında, kendisine ayrılan bölümde çeviri ile katkı sağlamıştır. Uluslararası dergilerde yayımlanan “Improving psychosocial well-being of child laborers and young people who are engaged in low-income economic activities in Istanbul” isimli makalenin eş yazarlarından biridir.

2016 yılında beri SOBECE çocuk grupları eğitmenliğini yapmakta ve SOBECE ekibinde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Son Yazılar
ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI (ÇOGEL)
ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI (ÇOGEL)
Travma ve EMDR
Travma ve EMDR
Psikoterapi Nedir ?
Psikoterapi Nedir ?
Öğrenme Güçlüğü Tedavisi
Öğrenme Güçlüğü Tedavisi
Öğrenme Güçlüğü Nedir?
Öğrenme Güçlüğü Nedir?
Online Terapi, Online EMDR Terapisi
Online Terapi, Online EMDR Terapisi
Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimizle Habitat Psikoloji çatısı altında tanışın. Bizimle iletişime geçin.

Şimdi Arayın

WhatsApp'dan Yazın